• Dune

    ★★★★

  • Limbo

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★½

  • Song Without a Name

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★½

  • Microhabitat

    ★★★★

  • Paterson

    ★★★★

  • Pikadero

    ★★★

  • Songs My Brothers Taught Me

    ★★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★½

  • Computer Chess

    ★★★½

  • Meek's Cutoff

    ★★★★

  • Volver

    ★★★★½

  • Talk to Her

    ★★

  • The Straight Story

    ★★★★

  • Little Dieter Needs to Fly

    ★★★★

  • Cure

    ★★★★½

  • Chungking Express

    ★★★★★

  • Three Colors: Blue

    ★★★★

  • Fantastic Planet

    ★★★★½