TheNewGuy000 has logged 93 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
Edit this entry  
16
9/11: One Day in America

9/11: One Day in America

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Edit this entry  
14
Eddie Izzard: Definite Article

Eddie Izzard: Definite Article

1996
×
Edit this entry  
12
102 Minutes That Changed America

102 Minutes That Changed America

2008
×
Edit this entry  
06
Dave Chappelle: For What It's Worth

Dave Chappelle: For What It's Worth

2004
×
Edit this entry  
05
Ricky Gervais: Out of England 2

Ricky Gervais: Out of England 2

2010
×
Edit this entry  
28
Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

2003
×
Edit this entry  
28
The Matrix

The Matrix

1999
×
Edit this entry  
26
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
Edit this entry  
26
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
Edit this entry  
25
Finissons-en !

Finissons-en !

2020
×
Edit this entry  
25
A Good Woman Is Hard to Find

A Good Woman Is Hard to Find

2019
×
Edit this entry  
22
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
Edit this entry  
17
This Is What Winning Looks Like

This Is What Winning Looks Like

2013
×
Edit this entry  
14
Can't Get You Out of My Head

Can't Get You Out of My Head

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
12
76 Days

76 Days

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Alternative Math

Alternative Math

2017
×
Edit this entry  
04
Lie Detector

Lie Detector

2011
×
Edit this entry  
05
The Cosmic Hoax: An Exposé

The Cosmic Hoax: An Exposé

2021
×
Edit this entry  
01
Jeff Allen: Honor Thy Wife

Jeff Allen: Honor Thy Wife

×
Edit this entry  
29
Josh Sneed: Live in the Dessert

Josh Sneed: Live in the Dessert

×
Edit this entry  
29
Steve Hofstetter: a trip to japan

Steve Hofstetter: a trip to japan

2021
×
Edit this entry  
29
Bill Burr: One Night Stand

Bill Burr: One Night Stand

2005
×
Edit this entry  
27
Robert Schimmel: Unprotected

Robert Schimmel: Unprotected

1999
×
Edit this entry  
26
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
Edit this entry  
26
Ms .45

Ms .45

1981
×
Edit this entry  
26
In Bruges

In Bruges

2008
×
Edit this entry  
22
Jim Jefferies: Fully Functional

Jim Jefferies: Fully Functional

2012
×
Edit this entry  
21
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
Edit this entry  
20
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Jim Jefferies: Alcoholocaust

Jim Jefferies: Alcoholocaust

2010
×
Edit this entry  
19
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
Edit this entry  
16
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★
Edit this entry  
16
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★
Edit this entry  
16
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Edit this entry  
15
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Edit this entry  
15
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Edit this entry  
14
Brass Eye

Brass Eye

1997
×
Edit this entry  
13
John Pinette: I Say Nay Nay

John Pinette: I Say Nay Nay

2005
×
Edit this entry  
13
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★
Edit this entry  
13
District 9

District 9

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Combat Obscura

Combat Obscura

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Backstory

Backstory

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Call

The Call

2020
×
★★★½
Edit this entry