Addy has logged 46 entries for films during September 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Last Exorcism

The Last Exorcism

2010
×
★★★½
Edit this entry  
20
Steve Rannazzisi: Breaking Dad

Steve Rannazzisi: Breaking Dad

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★
Edit this entry  
18
I Spit on Your Grave 2

I Spit on Your Grave 2

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
18
I Spit on Your Grave

I Spit on Your Grave

2010
×
½
Edit this entry  
16
+1

+1

2013
×
★★★
Edit this entry  
16
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★½
Edit this entry  
16
He Took His Skin Off for Me

He Took His Skin Off for Me

2014
×
★★★
Edit this entry  
16
The Book Thief

The Book Thief

2013
×
★★½
Edit this entry  
16
Dracula Untold

Dracula Untold

2014
×
★★
Edit this entry  
15
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★
Edit this entry  
15
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Edit this entry  
14
Dragon Nest: Warriors' Dawn

Dragon Nest: Warriors' Dawn

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Exists

Exists

2014
×
★★
Edit this entry  
14
Inside

Inside

2002
×
★★★
Edit this entry  
14
The Nest

The Nest

2013
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Coven

The Coven

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Edit this entry  
13
Jeepers Creepers 2

Jeepers Creepers 2

2003
×
★★★
Edit this entry  
13
The Pact II

The Pact II

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Wyatt Cenac: Comedy Person

Wyatt Cenac: Comedy Person

2011
×
★★★★
Edit this entry  
09
Silent Things

Silent Things

2010
×
★★★
Edit this entry  
09
Housebound

Housebound

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
Afflicted

Afflicted

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bill Burr: I'm Sorry You Feel That Way

Bill Burr: I'm Sorry You Feel That Way

2014
×
★★★½
Edit this entry  
09
Louis C.K.: Shameless

Louis C.K.: Shameless

2007
×
★★★★
Edit this entry  
09
Louis C.K.: One Night Stand

Louis C.K.: One Night Stand

2005
×
★★★½
Edit this entry  
08
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Edit this entry  
08
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Compliance

Compliance

2012
×
★★★
Edit this entry  
07
Absentia

Absentia

2011
×
★★★½
Edit this entry  
07
Louis C.K.: Live at The Comedy Store

Louis C.K.: Live at The Comedy Store

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Iliza Shlesinger: Freezing Hot

Iliza Shlesinger: Freezing Hot

2015
×
Read the review Edit this entry  
06
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★★
Edit this entry  
06
Poltergeist

Poltergeist

2015
×
★★
Read prior review Edit this entry  
05
Bill Burr: You People Are All The Same

Bill Burr: You People Are All The Same

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★½
Edit this entry  
02
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Saw V

Saw V

2008
×
★★½
Edit this entry  
01
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★
Edit this entry  
01
Taken

Taken

2008
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Edit this entry  
01
Spring

Spring

2014
×
★★★★
Edit this entry