Addy has logged 228 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Weirdo

Weirdo

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Blink

Blink

2013
×
★★
Edit this entry  
20
Charlie

Charlie

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Empty Sky

Empty Sky

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bear

Bear

2011
×
★★★
Edit this entry  
27
Tropico

Tropico

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Victim

Victim

2013
×
★★
Edit this entry  
23
Monster Roll

Monster Roll

2012
×
★★½
Edit this entry  
23
It's Not You, It's Me

It's Not You, It's Me

2013
×
★★★★
Edit this entry  
23
Alma

Alma

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider

Spider

2007
×
★★★★
Edit this entry  
23
Sebastian's Voodoo

Sebastian's Voodoo

2008
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Passenger

The Passenger

2006
×
★★★
Edit this entry  
23
Insurgent

Insurgent

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★
Edit this entry  
22
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Edit this entry  
22
Due Date

Due Date

2010
×
★★
Edit this entry  
21
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★
Edit this entry  
14
Unfriended

Unfriended

2014
×
Read the review Edit this entry  
10
Christian Finnegan: The Fun Part

Christian Finnegan: The Fun Part

2014
×
★★★
Edit this entry  
10
The Exorcism of Molly Hartley

The Exorcism of Molly Hartley

2015
×
Read the review Edit this entry  
06
Justice League: Throne of Atlantis

Justice League: Throne of Atlantis

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
Labor Day

Labor Day

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
Frozen Fever

Frozen Fever

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Batman vs. Robin

Batman vs. Robin

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blood Relations

Blood Relations

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Edit this entry  
20
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★
Edit this entry  
19
Home

Home

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
Excision

Excision

2012
×
★★★½
Edit this entry  
17
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★½
Edit this entry  
15
Tuck Me In

Tuck Me In

2014
×
★★★½
Edit this entry  
15
Alexia

Alexia

2013
×
★★★½
Edit this entry  
12
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★
Edit this entry  
12
Junebug

Junebug

2005
×
★★★½
Edit this entry  
12
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Edit this entry  
09
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Edit this entry  
08
Hanna

Hanna

2011
×
★★★★
Edit this entry  
04
Cropsey

Cropsey

2009
×
★★★½
Edit this entry  
04
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Edit this entry  
03
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★½
Edit this entry  
27
The Last Exorcism

The Last Exorcism

2010
×
★★★½
Edit this entry  
20
Steve Rannazzisi: Breaking Dad

Steve Rannazzisi: Breaking Dad

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★
Edit this entry  
18
I Spit on Your Grave 2

I Spit on Your Grave 2

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
18
I Spit on Your Grave

I Spit on Your Grave

2010
×
½
Edit this entry