• Malignant

    ★½

  • Reminiscence

    ★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Till Death

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • Mortal Kombat

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Ammonite

    ★★

  • The New Mutants

  • Host

    ★★★

  • Patton Oswalt: I Love Everything

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Bert Kreischer: Hey Big Boy

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★½

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • The Turning

  • Underwater

    ★★★

  • The Grudge

  • Ghost Stories

    ★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Mike Birbiglia: The New One

    ★★★½

  • Daniel Sloss: X

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • The Gallows Act II

    ½

  • Countdown

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★½

  • Eli

    ★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Jeff Dunham: Beside Himself

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Hell House LLC III: Lake of Fire

    ★½

  • Rambo: Last Blood

  • 3 from Hell

    ★★½

  • Guns Akimbo

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • Haunt

    ★★

  • Jacob's Ladder

  • It Chapter Two

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • The Wretched

    ★★½

  • Crawl

    ★★★

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★

  • Katherine Ryan: Glitter Room

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Adam Devine: Best Time of Our Lives

    ★★★

  • Jo Koy: Comin’ In Hot

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Anthony Jeselnik: Fire in the Maternity Ward

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Hellboy

    ½

  • Mercy Black