Danny has logged 656 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Siberia

Siberia

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The Condemned

The Condemned

2007
×
Read the review Edit this entry  
28
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lucy

Lucy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Legend of Tarzan

The Legend of Tarzan

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Society

Society

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Lone Wolf and Cub: Baby Cart to Hades

Lone Wolf and Cub: Baby Cart to Hades

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lone Wolf and Cub: Baby Cart at the River Styx

Lone Wolf and Cub: Baby Cart at the River Styx

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sweet Virginia

Sweet Virginia

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Island

The Island

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
How to Make a Doll

How to Make a Doll

1968
×
Read the review Edit this entry  
09
The Wizard of Gore

The Wizard of Gore

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
A Christmas Prince: The Royal Baby

A Christmas Prince: The Royal Baby

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tales of the Black Freighter

Tales of the Black Freighter

2009
×
★★★
Edit this entry  
06
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Two Thousand Maniacs!

Two Thousand Maniacs!

1964
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Hollow Man II

Hollow Man II

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Hollow Man

Hollow Man

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Domino

Domino

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★
Edit this entry  
25
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
Edit this entry  
24
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★
Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★½
Edit this entry  
24
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry