Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Amer

Amer

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
He Died with a Felafel in His Hand

He Died with a Felafel in His Hand

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pulse

Pulse

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Society

Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sanjuro

Sanjuro

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Safe

Safe

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Frank

Frank

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Viy

Viy

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kuroneko

Kuroneko

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Chronicle

Chronicle

2012
×
Read the review Edit this entry  
09
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
8½

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I Stand Alone

I Stand Alone

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Player

The Player

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shame

Shame

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
F9

F9

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Seventh Continent

The Seventh Continent

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Creed

Creed

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry