• The King's Man

    ★★★★

  • Pushpa: The Rise - Part 1

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Marakkar: Lion of the Arabian Sea

  • Hawkeye

    ★★½

  • Hellbound

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • My Name

    ★★★★

  • North East Police Story

    ★★★½

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Kate

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • The Protégé

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Trip

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Jolt

    ★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★

  • The Medium

    ★★

  • Black Widow

    ★★

  • Till Death

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Mobile Suit Gundam Hathaway

    ★★½

  • Loki

    ★★★½

  • Rurouni Kenshin: The Beginning

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Rurouni Kenshin: The Final

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Acéré

    ★★★★

  • Boss Level

    ★½

  • A Writer's Odyssey

    ★★★

  • Space Sweepers

    ★★★½

  • Censor

    ★★★★

  • Wrong Turn

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Burrow

  • Max Cloud

    ★½

  • Sweet Home

    ★★★½

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • The World We Knew

    ★★½

  • The Empty Man

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • The Swordsman

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Limbo

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • V

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Rogue

    ★★½

  • Host

    ★★★

  • Double World

    ★★

  • Legacy of Lies

    ★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • #Alive

    ★★★½