thelilyankee has logged 27 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Arctic

Arctic

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
High Life

High Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Drifter

Drifter

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Heartthrob

Heartthrob

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Green Room

Green Room

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Quarantine

Quarantine

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Apollo 18

Apollo 18

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Open House

The Open House

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Ender's Game

Ender's Game

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Windmill Massacre

The Windmill Massacre

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bottom of the World

Bottom of the World

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
13 Sins

13 Sins

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry