Vi has logged 21 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Secret in Their Eyes

The Secret in Their Eyes

2009
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
Edit this entry  
20
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
Edit this entry  
13
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Tigertail

Tigertail

2020
×
★★½
Edit this entry  
11
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★
Edit this entry  
10
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
Edit this entry  
07
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
Edit this entry  
06
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
Edit this entry  
05
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★
Edit this entry  
04
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★½
Edit this entry  
03
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
Edit this entry