Vi has logged 132 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Contagion

Contagion

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
Edit this entry  
12
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Waco

Waco

2018
×
Edit this entry  
28
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★½
Edit this entry  
25
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
07
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★½
Edit this entry  
04
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
Edit this entry  
01
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
Read the review Edit this entry  
24
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Edit this entry  
23
Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

2020
×
Edit this entry  
23
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
Edit this entry  
15
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
Edit this entry  
04
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★
Edit this entry  
03
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
A Guide to Recognizing Your Saints

A Guide to Recognizing Your Saints

2006
×
★★½
Edit this entry  
22
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
Edit this entry  
19
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tig Notaro: Happy To Be Here

Tig Notaro: Happy To Be Here

2018
×
Edit this entry  
12
Due Date

Due Date

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★
Edit this entry  
02
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lincoln Lawyer

The Lincoln Lawyer

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
Edit this entry  
16
The Lincoln Lawyer

The Lincoln Lawyer

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bert Kreischer: The Machine

Bert Kreischer: The Machine

2016
×
Edit this entry  
02
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
Edit this entry  
02
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★
Edit this entry  
28
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
Read the review Edit this entry  
26
The Assistant

The Assistant

2019
×
Edit this entry  
18
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★
Edit this entry  
10
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Thousand Words

A Thousand Words

2012
×
Edit this entry