• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

  • Eternals

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Guilty

  • Dune

  • Clickbait

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

  • The Woman in the Window

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Save Ralph

  • Nobody

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • The Ripper

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Canvas

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

    ★★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Tenet

  • If Anything Happens I Love You

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Extraction

    ★★★

  • Tigertail

    ★★½

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Shiva Baby

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Trials of Gabriel Fernandez

  • Onward

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Black Bear

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 6 Underground

    ★½

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • The Devil Next Door

  • The Irishman

  • Fractured

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Bad Education

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

  • The Assistant

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

  • Angel Has Fallen

    ★★½