• Don't Look Up

    ★★

  • Home Sweet Home Alone

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Karen

    ½

  • The Power of the Dog

    ★★

  • Malignant

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • In the Heights

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

    ★½

  • Cruella

    ★★★

  • Dynasty Warriors

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Coming 2 America

  • Allen v. Farrow

  • Hi, Mom

    ★★½

  • Tom & Jerry

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Censor

    ★★★½

  • Wish Dragon

    ★★

  • Monster Hunter

    ★★★

  • Mank

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★½

  • Fatman

    ★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • The Stylist

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Another Round

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Host

    ★★★½

  • Greenland

  • The Old Guard

    ★★½

  • Hamilton

    ½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • The Wrong Missy

    ★★

  • The Last Dance

  • Why Haven't They Fixed the Cameras Yet?

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • 365 Days

    ½

  • The Father

    ★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • The Night House

    ★★★

  • Underwater

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Lady and the Tramp

  • Frozen II