• The Janes

    ★★★

  • Am I Ok?

    ★★

  • Nanny

    ★★★

  • Master

    ★★

  • Watcher

    ★★½

  • Speak No Evil

    ★★

  • 892

    ★★★

  • A Love Song

    ★★★

  • Scream

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★½

  • Encanto

    ★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★½

  • Old

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Bergman Island

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Passing

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • His House

    ★★

  • Underwater

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★

  • Ad Astra

    ★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Pet Sematary

  • Us

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Leaving Neverland

    ★★★★

  • The Hole in the Ground

    ★★

  • The Farewell

    ★★★½