• The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ½

  • Blood Red Sky

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★½

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • Cruella

  • Mortal Kombat

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

  • The Queen's Gambit

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Jujutsu Kaisen

  • Vampires vs. the Bronx

  • Lonely Blue Night

    ★★★½

  • Enola Holmes

  • I Care a Lot

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Tenet

  • The Old Guard

  • Si

    ★★★

  • I May Destroy You

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Onward

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Minari

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Cats

  • Watchmen

  • Knives Out

  • Hustlers

  • The Assistant

    ★★★

  • Lingua Franca

    ★★★★

  • Kiss of the Rabbit God

  • Spider-Man: Far from Home

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

  • Promare

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Blow the Man Down

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • The Silence

    ½

  • Us

  • Yes, God, Yes

  • Alita: Battle Angel

  • Selah and the Spades

  • Velvet Buzzsaw

  • The Farewell

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Free Solo

  • The Favourite

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

  • Ocean's Eight

  • Incredibles 2

  • Burning

  • BlacKkKlansman

  • Bao

  • Black Panther

  • The Tale

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

  • Eighth Grade

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

  • The Death of Stalin

  • I, Tonya

  • Lady Bird