Sort by

Chingy has logged 75 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Zigeunerweisen

Zigeunerweisen

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Death to Smoochy

Death to Smoochy

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Psycho

Psycho

1960
×
Edit this entry  
26
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Psycho

Psycho

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
To Die For

To Die For

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Merry Christmas, Mr. Lawrence

Merry Christmas, Mr. Lawrence

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Deus ex Machina: The Philosophy of Donnie Darko

Deus ex Machina: The Philosophy of Donnie Darko

2016
×
Edit this entry  
20
The Lair of the White Worm

The Lair of the White Worm

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lair of the White Worm

The Lair of the White Worm

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wolf Guy

Wolf Guy

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Everything Is Illuminated

Everything Is Illuminated

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wristcutters: A Love Story

Wristcutters: A Love Story

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
The Rules of Attraction

The Rules of Attraction

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wristcutters: A Love Story

Wristcutters: A Love Story

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Idle Hands

Idle Hands

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
I Married a Witch

I Married a Witch

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blade: Trinity

Blade: Trinity

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Blade

Blade

1998
×
★★★★
Edit this entry  
13
Blade II

Blade II

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry