The Reaper has logged 323 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Looper

Looper

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Clerk

Clerk

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
My Hero Academia: Two Heroes

My Hero Academia: Two Heroes

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Blade

Blade

1998
×
★★★½
Edit this entry  
13
Jonah Hex

Jonah Hex

2010
×
Edit this entry  
13
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
One Left

One Left

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Frankenstein Meets the Wolf Man

Frankenstein Meets the Wolf Man

1943
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
09
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★★★★
Edit this entry  
03
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
X2

X2

2003
×
★★★★
Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
X-Men

X-Men

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Boulder Wham!

Boulder Wham!

1965
×
Edit this entry  
26
Suppressed Duck

Suppressed Duck

1965
×
Edit this entry  
26
Freudy Cat

Freudy Cat

1964
×
Edit this entry  
26
The Iceman Ducketh

The Iceman Ducketh

1964
×
Edit this entry  
22
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Due Date

Due Date

2010
×
★★★★
Edit this entry  
18
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry