Sean has logged 18 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Deewaar

Deewaar

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mother India

Mother India

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Madness in the Desert

Madness in the Desert

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Aag

Aag

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Sky Is Clear and Blue Today

The Sky Is Clear and Blue Today

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Dil Se..

Dil Se..

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Om Shanti Om

Om Shanti Om

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lagaan: Once Upon a Time in India

Lagaan: Once Upon a Time in India

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Keep Your Hands Off Eizouken!

Keep Your Hands Off Eizouken!

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Crazies

The Crazies

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Harder They Come

The Harder They Come

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
King Kong

King Kong

1933
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Made in Hong Kong

Made in Hong Kong

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry