Sean has logged 307 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Running on Karma

Running on Karma

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kaatru Veliyidai

Kaatru Veliyidai

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sun, Moon and Star: Part 2

Sun, Moon and Star: Part 2

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sun, Moon and Star

Sun, Moon and Star

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Flirting

Flirting

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Miracle Fighters

The Miracle Fighters

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Thousand Faces of Dunjia

The Thousand Faces of Dunjia

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Youth

Youth

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Assembly

Assembly

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
In the Heat of the Sun

In the Heat of the Sun

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Drunken Tai Chi

Drunken Tai Chi

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dance of the Drunk Mantis

Dance of the Drunk Mantis

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Dream Factory

The Dream Factory

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
If You Are the One 2

If You Are the One 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Work

The Work

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Kedi

Kedi

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lucky

Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Joan Didion: The Center Will Not Hold

Joan Didion: The Center Will Not Hold

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Citizen Jane: Battle for the City

Citizen Jane: Battle for the City

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Blade of the Immortal

Blade of the Immortal

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
Edit this entry  
24
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Behemoth

Behemoth

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Quiet Passion

A Quiet Passion

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Post

The Post

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Kung Fu Yoga

Kung Fu Yoga

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Guardians of Martial Arts

Guardians of Martial Arts

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hostiles

Hostiles

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Sinking City: Capsule Odyssey

The Sinking City: Capsule Odyssey

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Private Eye Blues

The Private Eye Blues

1994
×
★★★★
Edit this entry