Sean has logged 42 entries for films during March 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lovers

The Lovers

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Yolanda and the Thief

Yolanda and the Thief

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Journey to the West: Conquering the Demons

Journey to the West: Conquering the Demons

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Red Cliff Part II

Red Cliff Part II

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Heroes Shed No Tears

Heroes Shed No Tears

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Once a Thief

Once a Thief

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Red Cliff

Red Cliff

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Time and Tide

Time and Tide

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Love in the Time of Twilight

Love in the Time of Twilight

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bye Bye Birdie

Bye Bye Birdie

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bugsy Malone

Bugsy Malone

1976
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Pride of the Yankees

The Pride of the Yankees

1942
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Bingo Long Traveling All-Stars & Motor Kings

The Bingo Long Traveling All-Stars & Motor Kings

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cover Girl

Cover Girl

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
You Were Never Lovelier

You Were Never Lovelier

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Take Me Out to the Ball Game

Take Me Out to the Ball Game

1949
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Journey to the West

Journey to the West

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Clock

The Clock

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Blade

The Blade

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Veronica Mars

Veronica Mars

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lovely to Look At

Lovely to Look At

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cabin in the Sky

Cabin in the Sky

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ziegfeld Follies

Ziegfeld Follies

1945
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Thousands Cheer

Thousands Cheer

1943
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Oklahoma!

Oklahoma!

1955
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Three Musketeers

The Three Musketeers

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Seven Swords

Seven Swords

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Thomas Crown Affair

The Thomas Crown Affair

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jason and the Argonauts

Jason and the Argonauts

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Easter Parade

Easter Parade

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Gang's All Here

The Gang's All Here

1943
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Star Is Born

A Star Is Born

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Seven Brides for Seven Brothers

Seven Brides for Seven Brothers

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Sugarland Express

The Sugarland Express

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
They Live

They Live

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Boy Meets Girl

Boy Meets Girl

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Kiss of Death

Kiss of Death

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shanghai Blues

Shanghai Blues

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry