Sort by

Thedude3445 has logged 76 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Chuck E. Cheese in the Galaxy 5000

Chuck E. Cheese in the Galaxy 5000

1999
×
Read the review Edit this entry  
09
What About Bob?

What About Bob?

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Samurai Cop

Samurai Cop

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Extreme Job

Extreme Job

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Loki

Loki

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Guest

The Guest

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Angel Beats!

Angel Beats!

2010
×
Read the review Edit this entry  
28
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★
Read the review Edit this entry