Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Annette

Annette

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Loop

Loop

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Workforce

Workforce

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
New Order

New Order

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
New Order

New Order

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
How Did They Ever Make a Movie of Facebook?

How Did They Ever Make a Movie of Facebook?

2011
×
Read the review Edit this entry  
29
Untitled

Untitled

×
Read the review Edit this entry  
28
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Caché

Caché

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Opera

Opera

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Genius Loci

Genius Loci

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Burrow

Burrow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
About Endlessness

About Endlessness

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Violet

Violet

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Gaia

Gaia

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry