TheCloser79 has logged 15 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
09
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Fall

The Fall

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Missing Pizza

The Missing Pizza

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
Blade II

Blade II

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blade

Blade

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry