braden has logged 18 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★½
Edit this entry  
19
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Wag the Dog

Wag the Dog

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lucky

Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★½
Edit this entry  
14
Fletch

Fletch

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★
Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Okja

Okja

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Dune

Dune

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry