Sort by

single white femalien has logged 61 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Volver

Volver

2006
×
★★★★
Edit this entry  
30
Goodbye First Love

Goodbye First Love

2011
×
★★★★
Edit this entry  
30
Lola

Lola

1961
×
★★★½
Edit this entry  
29
I Smile Back

I Smile Back

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Maggie's Plan

Maggie's Plan

2015
×
★★
Edit this entry  
29
Bad Sister

Bad Sister

2016
×
★★
Edit this entry  
27
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Punisher: War Zone

Punisher: War Zone

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★
Edit this entry  
26
Lethal Seduction

Lethal Seduction

2015
×
★★½
Edit this entry  
25
Nanny Cam

Nanny Cam

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Headhunter

Headhunter

1988
×
★★
Edit this entry  
21
Sea Urchins

Sea Urchins

1954
×
Edit this entry  
21
Hyas and Stenorhynchus

Hyas and Stenorhynchus

1929
×
Edit this entry  
21
Semiotics of the Kitchen

Semiotics of the Kitchen

1975
×
Edit this entry  
20
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Animal Instincts II

Animal Instincts II

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Intruders

Intruders

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Final

The Final

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Channeling

Channeling

2001
×
Edit this entry  
17
Craft

Craft

1994
×
Edit this entry  
17
Artists + Models

Artists + Models

1998
×
Edit this entry  
16
Crimes of Passion

Crimes of Passion

1984
×
★★★
Edit this entry  
15
Sailboat

Sailboat

1967
×
Edit this entry  
15
Butcher, Baker, Nightmare Maker

Butcher, Baker, Nightmare Maker

1981
×
★★★½
Edit this entry  
15
Identikit

Identikit

1974
×
★★★½
Edit this entry  
15
Forbidden Zone

Forbidden Zone

1980
×
Read the review Edit this entry  
14
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Liquid Dreams

Liquid Dreams

1991
×
★★★
Edit this entry  
13
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Suburbia

Suburbia

1983
×
★★½
Edit this entry  
12
The Mind's Eye

The Mind's Eye

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
End of the Line

End of the Line

2007
×
Read the review Edit this entry  
10
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spy

Spy

2015
×
★★½
Edit this entry  
09
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★½
Edit this entry  
08
Mannequin

Mannequin

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
I Saw What You Did

I Saw What You Did

1965
×
★★½
Edit this entry  
06
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
Nerve

Nerve

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Thrashin'

Thrashin'

1986
×
★★½
Edit this entry  
05
7 Nights Of Darkness

7 Nights Of Darkness

2011
×
Read the review Edit this entry  
05
Lot in Sodom

Lot in Sodom

1933
×
Edit this entry  
05
Poem 8

Poem 8

1932
×
Edit this entry  
05
9 Variations on a Dance Theme

9 Variations on a Dance Theme

1967
×
Edit this entry  
05
Sappho and Jerry (Parts I - III)

Sappho and Jerry (Parts I - III)

1978
×
Edit this entry