Griffin has logged 35 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Ironclad

Ironclad

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Inside

Inside

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dennis the Menace

Dennis the Menace

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Killing of a Chinese Bookie

The Killing of a Chinese Bookie

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Storks

Storks

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Top Secret!

Top Secret!

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Passengers

Passengers

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tim and Eric's Billion Dollar Movie

Tim and Eric's Billion Dollar Movie

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Zathura: A Space Adventure

Zathura: A Space Adventure

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Flintstones

The Flintstones

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Man from Nowhere

The Man from Nowhere

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Daisies

Daisies

1966
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry