• All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • The Prom

    ★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Hamilton

    ★★★★

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Rent

    ★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Benjamin

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Alex Strangelove

  • Mapplethorpe

  • A Wrinkle in Time

    ★★

  • Love, Simon

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • The Happy Prince

    ★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Harry Styles: Behind the Album

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★½

  • Newsies

    ★★★★

  • Beach Rats

  • God's Own Country

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Hairspray Live!

    ★★★

  • Moana

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Pokémon Generations

  • Handsome Devil

  • La La Land

  • The Living and the Dead

  • Looking: The Movie

  • King Cobra

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Alleluia! The Devil's Carnival

  • The Pass

  • Grease Live

  • Other People

  • The Laughing King

  • Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

  • Loev

  • The Danish Girl

  • Ant-Man

    ★★

  • Those People

  • 4th Man Out

  • Into the Woods

  • The Last Five Years

  • Big Hero 6

  • God Help the Girl

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★½

  • Captain America: The Winter Soldier

  • What We Do in the Shadows

  • Frozen

    ★★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

  • Thor: The Dark World

    ★★