Josh has logged 66 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blade II

Blade II

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blade

Blade

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

2019
×
Edit this entry  
05
Dynamo Dream: Salad Mug

Dynamo Dream: Salad Mug

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Edit this entry  
31
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
Read the review Edit this entry  
29
Gremlins

Gremlins

1984
×
Edit this entry  
28
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jane Eyre

Jane Eyre

2011
×
Edit this entry  
07
Making True Detective

Making True Detective

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Sin nombre

Sin nombre

2009
×
Edit this entry  
19
Long Way Back Home

Long Way Back Home

2018
×
Edit this entry  
19
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
Edit this entry  
19
Loving

Loving

2016
×
Edit this entry  
18
Mud

Mud

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shotgun Stories

Shotgun Stories

2007
×
Read the review Edit this entry  
15
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
Edit this entry  
06
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
The Father

The Father

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Nomadland

Nomadland

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
Read the review Edit this entry  
19
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cherry

Cherry

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Good Bye Lenin!

Good Bye Lenin!

2003
×
Read the review Edit this entry  
11
The Executioner

The Executioner

1963
×
Read the review Edit this entry  
08
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

2004
×
Edit this entry  
07
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Producers

The Producers

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Remember the Titans

Remember the Titans

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Box Assassin

The Box Assassin

2020
×
Edit this entry  
17
Bicentennial Man

Bicentennial Man

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Stuart Little

Stuart Little

1999
×
★★
Edit this entry  
11
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
10
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★★
Edit this entry  
07
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry