• Bo Burnham: Inside

  • Dynamo Dream: Salad Mug

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Zack Snyder's Justice League

  • Cherry

  • Boss Level

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Education

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Alex Wheatle

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • Mank

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★★

  • Red, White and Blue

  • How To Be At Home

  • Mangrove

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Lovers Rock

  • Wolfwalkers

  • Another Round

    ★★★

  • Nomadland

  • One Night in Miami...

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

  • The Box Assassin

  • The Stunt Double

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Pretend That You Love Me

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • 8:46

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Extraction

    ★★★★

  • Forget About Everything for Awhile

  • Mulan

    ★★

  • Spenser Confidential

    ★★

  • Bloodshot

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★

  • Onward

    ★★★★

  • The Father

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • Time

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • Loop

  • Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • The Outpost

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★

  • Watchmen

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ½

  • How to Build a Girl

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Abominable

    ★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★