ray has logged 62 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Broken

Broken

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
On the Edge

On the Edge

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Red Lights

Red Lights

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Edge of Love

The Edge of Love

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Watching the Detectives

Watching the Detectives

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Edit this entry  
23
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Delinquent Season

The Delinquent Season

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Disco Pigs

Disco Pigs

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sunburn

Sunburn

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Disco Pigs

Disco Pigs

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Vampires Suck

Vampires Suck

2010
×
Read the review Edit this entry  
13
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Free Fire

Free Fire

2016
×
Read the review Edit this entry  
12
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Aloft

Aloft

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Transcendence

Transcendence

2014
×
Read the review Edit this entry  
11
Remember Me

Remember Me

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
On the Edge

On the Edge

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Disco Pigs

Disco Pigs

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
365 Days

365 Days

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
The Party

The Party

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
Free Fire

Free Fire

2016
×
Read the review Edit this entry  
06
Sunburn

Sunburn

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
On the Edge

On the Edge

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Free Fire

Free Fire

2016
×
Read the review Edit this entry  
05
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Free Fire

Free Fire

2016
×
Read the review Edit this entry  
03
Disco Pigs

Disco Pigs

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Locke

Locke

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Trench

The Trench

1999
×
Read the review Edit this entry  
02
Lennon or McCartney

Lennon or McCartney

2014
×
Read the review Edit this entry