• The Batman

  • West Side Story

  • Midnight Mass

  • The Many Saints of Newark

  • Squid Game

  • Malignant

  • Candyman

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Old

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Mare of Easttown

  • Bad Trip

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Willy's Wonderland

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★★

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Pretend It's a City

  • Making The Irishman

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

  • Nomadland

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★

  • The Argument

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★★★

  • Fear City: New York vs The Mafia

  • Hamilton

  • If Anything Happens I Love You

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Trolls World Tour

  • A Quiet Place Part II

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • 365 Days

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Possessor

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

  • Black Bear

    ★★★★★

  • Zola

    ★★★

  • Spree

    ★★★★★

  • Miss Americana

  • The Turning

  • The Collaboration Of A Lifetime: Scorsese’s Epic The Irishman

  • The Lighthouse: A Dark & Stormy Tale

  • The Grudge

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

  • The Irishman: In Conversation

  • Gold Digger

    ½

  • Frozen II

  • Jenny Slate: Stage Fright

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★★★

  • In the Tall Grass

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Knives Out

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★