Ese 👉 Víctor has logged 151 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Brute Force

Brute Force

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
My Scientology Movie

My Scientology Movie

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Drunken Angel

Drunken Angel

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wonder

Wonder

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Close-Up

Close-Up

1990
×
Read the review Edit this entry  
29
Dodsworth

Dodsworth

1936
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Illusions

Illusions

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Bigamist

The Bigamist

1953
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Professor

The Professor

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Tramps

Tramps

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Camera Buff

Camera Buff

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Archipelago

Archipelago

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Our Idiot Brother

Our Idiot Brother

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
By Sidney Lumet

By Sidney Lumet

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Laggies

Laggies

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Boy

Boy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Allotment Wives

Allotment Wives

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Permanent Vacation

Permanent Vacation

1980
×
Read the review Edit this entry  
23
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
Read the review Edit this entry  
22
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
War on Everyone

War on Everyone

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Cameraperson

Cameraperson

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
24 Hour Party People

24 Hour Party People

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sunset

Sunset

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Greta

Greta

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Low Down

Low Down

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tangerine

Tangerine

2015
×
Read the review Edit this entry  
18
La Haine

La Haine

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Gahan Wilson: Born Dead, Still Weird

Gahan Wilson: Born Dead, Still Weird

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Mike Wallace Is Here

Mike Wallace Is Here

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Peep World

Peep World

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Before I Disappear

Before I Disappear

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Cotton Club

The Cotton Club

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Burial of Kojo

The Burial of Kojo

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Long Shot

Long Shot

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
Read the review Edit this entry