• The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Mulholland Drive

    ★★★★

  • Prisoners

    ★★★★

  • The Shining

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Ratatouille

    ★★½

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ½

  • Old

    ★★★

  • Good Time

    ★★★½

  • Pan's Labyrinth

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Vice

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★