Sort by

thaistanley has logged 20 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Luce

Luce

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★½
Edit this entry  
25
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
This Changes Everything

This Changes Everything

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Luz

Luz

2018
×
★★
Edit this entry  
18
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
It

It

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Edit this entry  
06
Spawn

Spawn

1997
×
★½
Edit this entry  
05
The Mess He Made

The Mess He Made

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Hairspray

Hairspray

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sugar & Spice

Sugar & Spice

2001
×
★★★½
Edit this entry  
03
Villains

Villains

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Squirrel

Squirrel

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★½
Edit this entry  
01
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Edit this entry