Talha has logged 91 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★
Edit this entry  
06
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★½
Edit this entry  
06
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Speed Cubers

The Speed Cubers

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Waking Life

Waking Life

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Barfi!

Barfi!

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Malang

Malang

2020
×
Edit this entry  
08
Bulbbul

Bulbbul

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★
Edit this entry  
07
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
Silence

Silence

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Dave Chappelle: Equanimity

Dave Chappelle: Equanimity

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
Edit this entry  
14
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★½
Edit this entry  
13
Khosla Ka Ghosla!

Khosla Ka Ghosla!

2006
×
★★★½
Edit this entry  
12
EuroTrip

EuroTrip

2004
×
★★½
Edit this entry  
07
Papillon

Papillon

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
★★★½
Edit this entry  
04
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Big Night

Big Night

1996
×
★★½
Edit this entry  
31
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★★
Edit this entry  
20
Castello Cavalcanti

Castello Cavalcanti

2013
×
Read the review Edit this entry  
20
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★
Edit this entry  
18
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
★★★½
Edit this entry  
04
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
18
A Wednesday!

A Wednesday!

2008
×
★★
Edit this entry  
17
Ek Hasina Thi

Ek Hasina Thi

2004
×
★★★
Edit this entry  
15
The Decline

The Decline

2020
×
★★
Edit this entry  
15
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
★★★½
Edit this entry  
11
Ouija

Ouija

2014
×
★½
Edit this entry  
10
Paan Singh Tomar

Paan Singh Tomar

2012
×
★★★
Edit this entry