• Dune

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • F9

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Ludo

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • The Speed Cubers

    ★★★★★

  • Bulbbul

    ★★★

  • 8:46

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Long Goodbye

    ★★★★★

  • The Decline

    ★★

  • Malang

  • Lost Girls

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • 6 Underground

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Salam - The First ****** Nobel Laureate

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • It Chapter Two

    ★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • QT8: The First Eight

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Five Feet Apart

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Stuber

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Triple Frontier

    ★★★