Tessa has logged 34 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Antlers

Antlers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dashcam

Dashcam

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shepherd

Shepherd

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Encounter

Encounter

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Language Lessons

Language Lessons

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Till Death

Till Death

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Alpinist

The Alpinist

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry