Terminall has logged 20 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Bambi

Bambi

×
Read the review Edit this entry  
22
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★½
Edit this entry  
19
Gotti

Gotti

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The BFG

The BFG

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ace Ventura: When Nature Calls

Ace Ventura: When Nature Calls

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
½
Read the review Edit this entry