teriy has logged 49 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★
Edit this entry  
22
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★
Edit this entry  
09
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Edit this entry  
08
Rabid

Rabid

1977
×
★½
Edit this entry  
06
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
05
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
★★
Edit this entry  
30
Ma

Ma

2019
×
★★
Edit this entry  
29
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★½
Edit this entry  
28
Underworld: Rise of the Lycans

Underworld: Rise of the Lycans

2009
×
★★★
Edit this entry  
28
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★
Edit this entry  
27
Billy the Kid Versus Dracula

Billy the Kid Versus Dracula

1966
×
Edit this entry  
26
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★½
Edit this entry  
25
Underworld: Evolution

Underworld: Evolution

2006
×
★★
Edit this entry  
19
Wild Zero

Wild Zero

1999
×
★★½
Edit this entry  
18
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★½
Edit this entry  
16
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★
Edit this entry  
08
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Edit this entry  
02
Underworld

Underworld

2003
×
★★½
Edit this entry  
01
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Edit this entry  
26
Mystic Pizza

Mystic Pizza

1988
×
★★½
Edit this entry  
20
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★
Edit this entry  
10
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★½
Edit this entry  
23
She

She

1985
×
★★★½
Edit this entry  
18
Dune

Dune

1984
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★½
Edit this entry  
16
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★★
Edit this entry  
09
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★½
Edit this entry  
02
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★★
Edit this entry  
02
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Wave

The Wave

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
Edit this entry  
20
The X Files

The X Files

1998
×
★★★
Edit this entry  
20
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Death Machines

Death Machines

1976
×
★½
Edit this entry  
30
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Edit this entry  
30
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★
Edit this entry  
25
Blood Diner

Blood Diner

1987
×
★★★★
Edit this entry  
29
Sing

Sing

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Edit this entry  
04
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★½
Edit this entry  
02
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★½
Edit this entry  
01
Ebirah, Horror of the Deep

Ebirah, Horror of the Deep

1966
×
★★★½
Edit this entry  
25
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★½
Edit this entry