Sort by

Joachim has logged 15 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Incarnate

Incarnate

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Death Note

Death Note

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Eaten Alive

Eaten Alive

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Fan

The Fan

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Keep

The Keep

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sauna

Sauna

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Strange Vice of Mrs Wardh

The Strange Vice of Mrs Wardh

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Colossal

Colossal

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Burial Ground

Burial Ground

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thief

Thief

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Savage Dog

Savage Dog

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Gamera 2: Attack of Legion

Gamera 2: Attack of Legion

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry