Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★
Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★
Edit this entry  
01
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Slaxx

Slaxx

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Tremors

Tremors

1990
×
★★★
Edit this entry  
26
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Awake

Awake

2021
×
★★
Edit this entry  
15
Spare Parts

Spare Parts

2020
×
★★½
Edit this entry  
12
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Oslo

Oslo

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
V-World Matrix

V-World Matrix

1999
×
½
Edit this entry  
30
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Edit this entry  
29
Mortal Kombat: Annihilation

Mortal Kombat: Annihilation

1997
×
★½
Edit this entry  
28
Son

Son

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
The Prisoner

The Prisoner

2016
×
Edit this entry  
28
The Killer in Cursed Water

The Killer in Cursed Water

2020
×
Edit this entry  
28
Momma, Don't Go

Momma, Don't Go

2019
×
★★
Edit this entry  
28
Platform

Platform

2020
×
★½
Edit this entry  
28
The Procedure 2

The Procedure 2

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
The Procedure

The Procedure

2016
×
★★½
Edit this entry  
28
Blood Conscious

Blood Conscious

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Hostel: Part II

Hostel: Part II

2007
×
★★½
Edit this entry  
11
Holiday

Holiday

1938
×
★★★★
Edit this entry  
09
Saga

Saga

2021
×
½
Edit this entry  
09
Top Gunner

Top Gunner

2020
×
Edit this entry  
04
Gambit

Gambit

1966
×
★★★★
Edit this entry  
02
On-Gaku: Our Sound

On-Gaku: Our Sound

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
12
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★½
Edit this entry  
11
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★★
Edit this entry  
11
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Edit this entry  
10
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Sorry, Wrong Number

Sorry, Wrong Number

1948
×
★★½
Edit this entry  
04
In the Heat of the Night

In the Heat of the Night

1967
×
★★★★
Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Mulan

Mulan

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Paul F. Tompkins: You Should Have Told Me

Paul F. Tompkins: You Should Have Told Me

2010
×
★★★
Edit this entry