Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
The Hidden Fortress

The Hidden Fortress

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Light

Black Light

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
An Easy Girl

An Easy Girl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Me and Me

Me and Me

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
A Fugitive from the Past

A Fugitive from the Past

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Slalom

Slalom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Resident Evil: Vendetta

Resident Evil: Vendetta

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
El Planeta

El Planeta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mad God

Mad God

2021
×
Edit this entry  
07
Intimacies

Intimacies

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Zokki

Zokki

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
France

France

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Pebbles

Pebbles

2021
×
★★
Edit this entry  
04
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
Edit this entry  
03
Everything Went Fine

Everything Went Fine

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Battle at Lake Changjin

The Battle at Lake Changjin

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Ghost in the Shell 2: Innocence

Ghost in the Shell 2: Innocence

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Show

The Show

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Brothers in Brothel

Brothers in Brothel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Aristocrats

Aristocrats

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Edit this entry  
28
The Town of Headcounts

The Town of Headcounts

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Zenkamono

Zenkamono

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ste. Anne

Ste. Anne

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Intolerance

Intolerance

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Babi Yar. Context

Babi Yar. Context

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
This Transient Life

This Transient Life

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spring Blossom

Spring Blossom

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
The Tsugua Diaries

The Tsugua Diaries

2021
×
★★
Edit this entry  
21
Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Magic Crane

The Magic Crane

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Memoria

Memoria

2021
×
Edit this entry  
19
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
What Do We See When We Look at the Sky?

What Do We See When We Look at the Sky?

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Memento Stella

Memento Stella

2018
×
Edit this entry  
17
The Girl and the Spider

The Girl and the Spider

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Papicha

Papicha

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Gagarine

Gagarine

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Hands on Deck!

All Hands on Deck!

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Super Crooks

Super Crooks

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Belle

Belle

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Zatoichi and the Chest of Gold

Zatoichi and the Chest of Gold

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★★
Edit this entry  
08
Curse of the Golden Flower

Curse of the Golden Flower

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry