Teddy has logged 305 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Sherlock - The Six Thatchers

Sherlock - The Six Thatchers

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★½
Edit this entry  
17
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Great Escape

The Great Escape

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
Read the review Edit this entry  
12
Canvas

Canvas

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★½
Edit this entry  
04
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sherlock: The Abominable Bride

Sherlock: The Abominable Bride

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Help

The Help

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★
Edit this entry  
22
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Edit this entry  
18
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sergeant York

Sergeant York

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Avatar Spirits

Avatar Spirits

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Meaning of Life

The Meaning of Life

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Green Hornet

The Green Hornet

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry