• Scream

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • Cry Macho

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★★★

  • Blue Bayou

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Bolt Driver

    ★★★★

  • The Forever Purge

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Assault on VA-33

    ★★★

  • The Scary of Sixty-First

    ★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★

  • Let Him Go

    ★★★½

  • All My Life

    ★★★

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★★½

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • City Hall

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Greenland

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • The Wrong Missy

    ★★

  • The Hunt

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • All Hands on Deck!

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Photograph

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • The Last Thing He Wanted

    ★★★

  • Assassins

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Labyrinth of Cinema

    ★★★★★

  • Countdown

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★★½

  • Vitalina Varela

    ★★★★★

  • Villa Empain

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★★

  • Liberte

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Backdraft 2

    ★★★

  • The Hustle

  • Georgetown

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Guava Island

    ★★½

  • Captive State

    ★★★