• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • Death to 2021

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Father Christmas Is Back

    ½

  • Love Hard

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • The Tender Bar

    ★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • Attack of the Hollywood Clichés!

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Death of David Cronenberg

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Desperate Hour

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • All My Puny Sorrows

    ★★★½

  • Memory Box: Echoes of 9/11

    ★★★½

  • Official Competition

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★

  • NYC Epicenters 9/11➔2021½

    ★★★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Q: Into the Storm

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★½

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Holidate

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★

  • Soul

    ★★★½

  • Hubie Halloween

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • I'll Be Gone in the Dark

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Becoming

    ★★★½

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

    ★★★★