Tim has logged 100 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Suburban Gothic

Suburban Gothic

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Wanted

Wanted

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Next Three Days

The Next Three Days

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Feast of the Seven Fishes

Feast of the Seven Fishes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Max Payne

Max Payne

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Batman

Batman

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Friendsgiving

Friendsgiving

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
100 Bloody Acres

100 Bloody Acres

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Into the Blue

Into the Blue

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Thor

Thor

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Death of Me

Death of Me

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Live Free or Die Hard

Live Free or Die Hard

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Riddick

Riddick

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Chronicles of Riddick

The Chronicles of Riddick

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pitch Black

Pitch Black

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Run Hide Fight

Run Hide Fight

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bowfinger

Bowfinger

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Doomsday

Doomsday

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Metro

Metro

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry