Cole has logged 179 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
Read the review Edit this entry  
16
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Impractical Jokers: The Movie

Impractical Jokers: The Movie

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Night School

Night School

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tangled

Tangled

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Identity Thief

Identity Thief

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dinner for Schmucks

Dinner for Schmucks

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Due Date

Due Date

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Ghost Rider: Spirit of Vengeance

Ghost Rider: Spirit of Vengeance

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blade

Blade

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hulk

Hulk

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
True Grit

True Grit

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Daredevil

Daredevil

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Justice League: The Flashpoint Paradox

Justice League: The Flashpoint Paradox

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Doom

Doom

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry