• Army of the Dead

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Tiger

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★½

  • Tenet

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Bloodshot

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Creed II

    ★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Venom

    ★★★

  • The Nun

    ★½

  • The Meg

    ½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★

  • Ocean's Eight

    ½

  • Tag

  • BlacKkKlansman

    ★★

  • Solo: A Star Wars Story

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Rampage

    ★½

  • Ready Player One

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Tomb Raider

    ★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★