Tatiana has logged 27 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Photographer of Mauthausen

The Photographer of Mauthausen

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Seven Brides for Seven Brothers

Seven Brides for Seven Brothers

1954
×
★★★½
Edit this entry  
21
Brain on Fire

Brain on Fire

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Strings

Strings

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Romance on the High Seas

Romance on the High Seas

1948
×
★★★
Edit this entry  
17
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★½
Edit this entry  
17
Au Revoir les Enfants

Au Revoir les Enfants

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Yucatán

Yucatán

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Ken Jeong: You Complete Me, Ho

Ken Jeong: You Complete Me, Ho

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Strike Up the Band

Strike Up the Band

1940
×
★★½
Edit this entry  
15
Whitney

Whitney

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Ghosts of Girlfriends Past

Ghosts of Girlfriends Past

2009
×
★★★
Edit this entry  
10
A Walk to Remember

A Walk to Remember

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Chasing Liberty

Chasing Liberty

2004
×
★★★
Edit this entry  
10
Tag

Tag

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
It Happened to Jane

It Happened to Jane

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
A Letter to Three Wives

A Letter to Three Wives

1949
×
★★★★
Edit this entry  
09
Ninotchka

Ninotchka

1939
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Prince of Tides

The Prince of Tides

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Now, Voyager

Now, Voyager

1942
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Purl

Purl

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Ray Romano: Right Here, Around the Corner

Ray Romano: Right Here, Around the Corner

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Alice Adams

Alice Adams

1935
×
★★★
Edit this entry  
02
ReMastered: Massacre at the Stadium

ReMastered: Massacre at the Stadium

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★½
Edit this entry