Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lapsis

Lapsis

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Shame

Shame

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
I Blame Society

I Blame Society

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bloodshot Heart

Bloodshot Heart

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Jumbo

Jumbo

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Boys

The Boys

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Wolf Creek 2

Wolf Creek 2

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Wolf Creek

Wolf Creek

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Teddy

Teddy

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Teddy

Teddy

2020
×
Read prior review Edit this entry  
14
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sirens

Sirens

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Monster

Monster

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Rambo III

Rambo III

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
An American Crime

An American Crime

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Trouble with Being Born

The Trouble with Being Born

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tiny Furniture

Tiny Furniture

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Om Shanti Om

Om Shanti Om

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cuties

Cuties

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Benvenuti al Sud

Benvenuti al Sud

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Anaconda

Anaconda

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★
Read the review Edit this entry